UX tyrimais ir analize paremti web
sprendimai, kurie padeda verslui augti.

Internetinių svetainių kūrimo procesas

Autorius: Eimantas Kazėnas / Parašyta: 2016.06.28

Per susitikimus su naujais klientais beveik visuomet išgirstame klausimą “Koks yra internetinių svetainių kūrimo procesas?”, todėl nusprendėme aprašyti šį procesą detaliau ir trumpai apžvelgti pagrindinius punktus. Kaip pavyzdį imame standartinio dydžio projekto įgyvendinimą nuo pradžios iki paleidimo su laiko intervalais reikalingais kiekvienam etapui.

Internetiniu-svetainiu-kurimo-procesas

 1. Viskas prasideda nuo susitikimo su klientu ir puodelio kavos, kurio metu klientas pristato savo idėją. Aptariame projekto tikslus, numatomą biudžetą ir įgyvendinimo terminus.
 2. Po susitikimo atsiunčiame paruoštą klausimyną, kuris mums suteikia informacijos apie įmonę, jos prekes/paslaugas, komunikaciją, pozicionavimą rinkoje, nusako pagrindinius techninius reikalavimus ir dizaino gaires.
 3. Nuodugnus tyrimas reikalingas konkurentų internetinių svetainių analizei. Jo metu apžvelgiame komunikaciją su vartotojais, išanalizuojame funkcionalumą ir tikslus. Remiantis analize susikuriame aiškius internetinės svetainės tikslus, tikslines lankytojų grupes, pasiūlome sprendimus, kurie veikia.
 4. Tai kliento numatytų reikalavimų analizė, kurios metu koreguojamos techninės projekto specifikacijos. Šio proceso metu įvertinami visi reikalavimai, ir peržvelgiama ar yra visas funkcionalumas, kurio gali prireikti projekto įgyvendinimui.
 5. Informacijos architektūra- tai interneto svetainės elementų ir turinio išdėstymas. Jis svarbus tuo, kad šio proceso metu kuriama vartotojo patirtis (angl. User Experience). Pagal svarbą, psichologiją, vartotojų elgseną numatomos patogios pozicijos elementams. Juk naršyti svetainę turi būti paprasta ir lengva. Jei reikia, kuriamas interaktyvus prototipas, ir atliekamas tyrimas, kurio metu surenkama tikslinė auditorija ir testuojama ar visos funkcijos atliekamos sklandžiai ir paprastai, ar informacijos pateikimas aiškus ir lengvai prieinamas, greitai pasiekiamas. Po šios dalies, laukiama atsiliepimų iš kliento. Po jų atliekami pakeitimai, pataisymai.
 1. Web dizaino kūrimas – daugybės žinių reikalaujantis procesas. Tikime „Less is more“ (liet. Mažiau yra daugiau) principu, tai reiškia švaru, paprasta, estetiška ir patogu. Dizainas koncentruotas į turinį ir tikslinę internetinės svetainės lankytojų auditoriją sukuria pasitikėjimo ir profesionalumo įspūdį . Kodėl tikslams pasiekti neužteks dizaino šablono? Todėl, kad dizainas turi prisitaikyti prie verslo, o ne verslas prie dizaino.
 2. Remiantis w3c standartais ir geriausiomis programavimo praktikomis atliekama dizaino implementacija, sukuriamas reikalingas funkcionalumas. Tvarkingas ir švarus kodas sąlygoja greitą internetinės svetainės krovimo greitį, pilną naršyklių palaikymą, geresnę poziciją Google paieškoje. Svetainė pritaikoma mobiliesiems įrenginiams.
 3. Turinio valdymo sistema turi būti patogi ir nereikalauti techninių web žinių. Kiekvienas interneto vartotojas turi galėti lengvai keisti savo svetainės turinį. Siūlome naudoti atviro kodo turinio valdymo sistemą – WordPress. Kodėl? Nes ji geriausia (pasitiki didelės kompanijos, kaip: Sony, Intel, BBC), lengvai plėtojama, patikima ir sparčiai vystoma. Be to ji patogi naudoti, net mobiliuose įrenginiuose, kas leidžia turinį keisti ir telefonu.
 4. Testavimo darbai. Proceso metu svetainė testuojama ant populiariausių interneto naršyklių. Jei tai prisitaikantis web dizainas virtualiai testuojama ant mobiliųjų įrenginių. Tik testavimo pagalba galima pasiekti nepriekaištingą rezultatą, ir būti užtikrintiems, kad svetainę taip pat gerai matys visi lankytojai nepriklausomai nuo įrenginio.
 5. Perkeliame svetainę į serverį ir atliekame reikiamas konfigūracijas.
 6. Apmokymų metu parodome, kaip naudotis turinio valdymo sistema. Paruošiame naudojimo instrukcijas. Aptariame kaip reikia ruošti turinį, kad užimtumėte aukštesnes pozicijas Google paieškoje. Suteikiame pradines SEO žinias.
 7. Projektams suteikiama 1 metų garantija. Nemokamai konsultuojame TVS klausimais.

Nemokama
30 min. konsultacija

Registruotis

Vata Studio

Savo žiniomis ir patirtimi padedame verslui augti. Kuriame sprendimus kurie padeda mūsų klientams gauti daugiau klientų.info@vatastudio.lt
Vilniaus g. 35, Vilnius