UX tyrimais ir analize paremti web
sprendimai, kurie padeda verslui augti.

Prisitaikantis web dizainas

Autorius: Eimantas Kazėnas / Parašyta: 2016.06.28

Didėjant mobiliųjų įrenginių vartotojų skaičiui mūsų visuomenėje keičiasi ir vartotojo sąveika su kompiuteriniais įrenginiais. Įrenginiai turi liečiamus ekranus, klaviatūras, skirtingų dydžių ekranus. Tai kelia naujus reikalavimus internetinėms svetainėms. Seniau skirtingų monitorių dydžių problemą spręsdavo 960px fiksuotas „saugus“ plotis. Tačiau nuo ~2008 metų kai  išmanieji telefonai užėmė didelę rinkos dalį, šis sprendimas nebetenkino.  Reikėjo naujo priėjimo, naujo požiūrio kaip pateikti internetinę svetainę, kad ja būtų galima taip pat patogiai naudotis per išmanųjį telefoną ir plačiaekranį „Smart“ TV.

Prisitaikantis web dizainas, kas tai?

Tai naujas požiūris į internetinio puslapio pateikimą, idėja – kad nesvarbu kokį įrenginį naudoji, turi gauti tokį patį gerą rezultatą – tokį patį pojūti, jog viskas yra patogiai pateikta, prieinama, aišku bei pasiekiama. Tokie elementai kaip tinklapio navigacija, nuotraukos, tekstai, grafinės detalės yra tinkamo ir patogaus dydžio.

 responsive_web_design

Trumpai tariant, nesvarbu per ką atversi internetinę svetainę, gausi tokį patį gerą rezultatą be papildomų pastangų. Turinys prisitaikys prie tavo įrenginio. Prisitaikys  (sumažės arba padidės) teksto dydis, informacijos išdėstymas, fotografijų dydis, navigacija.

Kam to reikia?

Lietuvoje statistika rodo, jog 10-25% svetainės lankytojų naudoja mobiliuosius įrenginius. JAV šie skaičiai kaip ir prognozuota, šiandien perkopia 30 %. Ieškant ko nors internete, paieškos varikliai priskiria atmetimo procentą (Bounce rate) kiekvienai svetainei. Jeigu šis rodiklis yra aukštas, tai reiškia, kad Jūsų svetainę randa, ir ją palieka per mažiau nei 3 sek. Jei konkurentų puslapis atrodo patraukliau ir prisitaiko prie mano įrenginio, didelė tikimybę, jog pasirinksiu būtent jo tiekiamas paslaugas.

Internetas nuolat keičiasi ir tobulėja tiek technologiškai, tiek patogumo, tiek estetikos prasme. Internetas yra didelė verslo dalis, ir „įvaizdis internete“ jau tampa lygiu žodžiui „įvaizdis“. Pasenti technologiškai kenkia Jūsų verslui, bei įvaizdžiui.

Patogumas naudoti, vartotojo sąsajos tyrimai (User expierence) užima vis svarbesnę poziciją tiek interneto srityje, tiek naudojant elementarius buitinius „smart“ įrenginius, programinę įrangą bei n kitų sričių. Jei Jūsų produktas bus nepatogus – vartojas rinksis konkurento produkciją, jei tokių nėra – tikrai atsiras.

Jei jūsų svetainė nepatogi naudoti, paieškosiu kitos, kurioje rasiu „tą patį“.

Kodėl ne mobilioji aplikacija?

Iš tiesų viskas priklauso nuo to kiek esate pasiruošę investuoti ir kokio funkcionalumo ieškote. Visų pirma reikėtų paklausti ar mobili aplikacija atliks ką nors ypatingo? Jei tai yra tiesiog internetinio puslapio perdarymas į mobilią aplikaciją, tai neverta išleisti daugiau pinigų, o tiesiog pritaikyti svetainę pasitelkiant prisitaikančio web dizaino principą.

Kitas klausimas kurio reikėtų savęs paklausti: „Ar naudosime telefono turimas funkcijas?“. Tokiu atveju jei ketinate naudoti vieną iš telefono funkcijų kaip pavyzdžiui kamerą ar GPS, tada mobili aplikacija gali būti vienintelis pasirinkimas.

Taip pat jei Jūsų internetinė svetainė turi sudėtingą vartotojų, vartotojų valdymo ir paslaugų sistemą, tai patogiau gali būti kurti toms paslaugoms dedikuotą mobilią aplikaciją.

Nemokama
30 min. konsultacija

Registruotis

Vata Studio

Savo žiniomis ir patirtimi padedame verslui augti. Kuriame sprendimus kurie padeda mūsų klientams gauti daugiau klientų.info@vatastudio.lt
Vilniaus g. 35, Vilnius